Wybierz biura rachunkowe Gdynia

Rachunkowość jest dziś jednym z najbardziej obiecujących zawodów. W 2017 r. do tej pory odnotowano dwucyfrowy wzrost specjalistycznych stanowisk doradczych w wielkiej czwórce i w wiodących firmach doradczych. Według Głównego Urzędu Statystycznego, wynagrodzenia pracowników biura rachunkowego w Gdyni wzrosły również o 10% w ciągu ostatnich trzech lat.

Jako księgowy możesz zdecydować się na pracę w praktyce ogólnej lub w takich obszarach jak;
– Audyt – przeprowadzanie niezależnych kontroli sprawozdań finansowych organizacji
-Podatek – obsługa deklaracji podatkowych lub doradzanie organizacjom w sprawie podatków
– Finanse korporacji – doradztwo dla firm w zakresie fuzji i przejęć
-Odzyskiwanie i niewypłacalność – pomaganie przedsiębiorstwom w przypadku upadłości lub unikanie tego
– Biuro rachunkowe o specjalności sądowej – wykrywanie i zapobieganie oszustwom.

Miejsca pracy w sektorze księgowym są obfite w powyższych obszarach. Zawsze dobrze jest przeprowadzić badania, a nawet porozmawiać z księgowymi z powyższych sektorów, aby uzyskać rzetelny przegląd.

Satysfakcja z pracy w miejscu jakim są biura rachunkowe Gdynia – kariera w księgowości daje również możliwość wykorzystania wielu umiejętności, w tym przywództwa, rozwiązywania problemów, budowania zespołu i umiejętności komunikacyjnych, przy czym wielu księgowych twierdzi, że ich zdolność do pomocy i bezpośredniej pracy z ludźmi daje im dużą satysfakcję z pracy. Wielu księgowych odgrywa ogromną rolę w zapewnieniu, że wiele stron, w tym branża usług zdrowotnych i rząd krajowy, osiąga opłacalność, a także zapewnia sukcesy gospodarcze wielu przedsiębiorstwom.

Praca księgowa za i przeciw:
-Plusy zostania księgowym: Znasz swoją ścieżkę – przeciwieństwie do tych, którzy studiują mniej skoncentrowane stopnie, studenci prowadzący kursy rachunkowości będą mieli jasną wizję ścieżki kariery od pierwszego dnia. Po drodze otrzymasz specjalne szkolenie dotyczące Twojej kariery, które może dodatkowo utrwalić Twoje wybory i ugruntować ścieżkę kariery.
– Potencjał wzrostu – kariera w księgowości ma fantastyczny potencjał wzrostu. Po rozpoczęciu pracy jako współpracownik na poziomie podstawowym, za kilka lat będziesz awansować. Jeśli zdecydujesz się pozostać w praktyce, będziesz nadzorować nowych współpracowników na poziomie podstawowym, a następnie awansować jako menedżer, dyrektor i ewentualnie partner, zanim się zorientujesz. Z drugiej strony wybór branży zapewni zróżnicowaną i wymagającą karierę.
– Będziesz bardzo poszukiwany jako pracownik na rynku pracy- księgowi będą poszukiwani, dopóki będą pieniądze. Trzymają firmy w granicach budżetu i przewidują przyszłe konsekwencje wydatków. Jeśli zdecydujesz się kontynuować karierę w księgowości, możesz spodziewać się stabilnej pracy w biura rachunkowe Gdynia. Niezależnie od tego, czy wybierzesz rachunkowość finansową, zarządzanie, audyt czy opodatkowanie, będziesz mieć szeroki wybór miejsca pracy, czy to dla rządu, dużego międzynarodowego czy dla siebie, pomagając małym lokalnym firmom.