Skup aut Gdynia poleca używane samochody

Przy zakupie samochodu większość ludzi zbytnio skupia się na cenie, a zbyt mało na warunkach finansowania. Unikaj tych błędów i oszczędzaj mnóstwo czasu i pieniędzy. W ostatnią sobotę byłem na obiedzie w jednym z tych Gdańskich barów. Nad miską zupy rozmawiałem z przyjacielem, który pracuje jako kierownik sprzedaży w salonie samochodowym. Zastanawiał się nad wyjściem z branży, ponieważ – jak można sobie wyobrazić – kupujący samochody nie są najmilszymi ludźmi, z którymi można sobie radzić na co dzień. Zwłaszcza Ci, którzy chcą kupić zupełnie nowy samochód, ale w cenie używanego pochodzącego ze skupu aut Gdynia.

Niezależnie od tego, jak bezwzględnie kiedykolwiek negocjowałeś z dealerem samochodowym, musisz przyznać, że to dziwne, że tak bardzo nie lubimy wypłacać dealerom samochodowym zysku. W końcu z radością zapłacimy sklepowi marżę na ubrania i pośredników w handlu nieruchomościami przy zakupie domu. Jednak w zeszłym tygodniu zapytałem moją grupę fokusową o ich doświadczenia związane z kupowaniem samochodów, w tym o ich największe obawy, kiedy myślą o tym procesie. Spójrz na słowa, których ludzie używali, mówiąc o swoich obawach związanych z zakupem samochodu. Mówią nie tylko o „oszukaniu”, ale „oszukiwaniu w cenie” i „płaceniu za dużo” za samochód. Cena, którą płacimy za samochód, to tylko jeden z elementów zakupu nowego samochodu i prawdopodobnie najwyższa.

Kiedy kupujemy samochód, zadajemy sobie pytanie: czy dostałem dobrą ofertę? Na konkretny rok, markę i model, który kupiłem? Innymi słowy, chcemy wiedzieć, czy zapłaciliśmy więcej czy mniej niż przeciętna osoba za ten konkretny samochód. Wśród identycznie wyposażonych nowych samochodów można się tego dowiedzieć. Oczywiście, ze względu na przebieg i warunki, żadne dwa używane samochody, które nie nadają się jeszcze na skup aut Gdynia, nie są identyczne, więc jest to znacznie trudniejsza gra. Ważniejsze niż cena jest to, czy kupujesz samochód odpowiedni do swoich potrzeb i nie kupujesz więcej samochodów, niż możesz sobie pozwolić.

A może warto wziąć pod uwagę samochód używany z ostatniego roku zamiast zupełnie nowego modelu? Prawdopodobnie pozwoli ci to zaoszczędzić znacznie więcej niż możesz się targować o cenę nowej naklejki samochodowej. Jeśli „musisz” mieć nowy samochód, rozumiem – idź po niego. Ale jeśli jesteś w finansowym dołku, pamiętaj: wszyscy prowadzą używany samochód, a niektórzy nawet prowadzą takie stare samochody, które już dawno nadają się na skup aut Gdynia!

Ignorujemy warunki finansowania zakupu samochodów nowych i tych, które pochodzą z miejsca, jakim jest skup aut Gdynia. To nie ma sensu: walka ze sprzedawcą przez trzy godziny, aby uzyskać dodatkowe 500 zł od ceny, a następnie sfinansowanie samochodu bez pieniędzy o 6 procent przez cztery lata, kosztem ponad 2000 złotych. Ale robimy to cały czas, ponieważ w naszych głowach 500 złotych zaoszczędzonych teraz na cenie naklejki jest namacalne, a 2000 złotych, które płacimy na sfinansowanie samochodu, nie jest. Kiedy zapytałem moją grupę fokusową o finansowanie ostatniego zakupu samochodu, pojawił się kolejny wspólny wątek – pożyczki!