Firma K2 wykona kafelkarstwo Gdańsk

Kielnie do płytek są niezbędnymi narzędziami w branży kafelkarstwa Gdańsk i służą do nakładania zaprawy do płytek na ściany lub podłogi. Ale robią więcej niż przenoszenie zaprawy z wiadra do mieszania na miejsce instalacji. Kielnia działa również jako dozowany system dozujący, dostarczając odpowiednią ilość zaprawy do płytki. Zrozumienie tej koncepcji ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia rodzaju pacy używanej w czynności jaką jest kafelkarstwo Gdańsk.

Kielnie do płytek występują w dwóch podstawowych typach – wycięcie kwadratowe i wycięcie w kształcie litery V – i różne rozmiary dla każdego rodzaju wycięcia.
Jak działa kielnia do glazury?
Kielnia do płytek jest podobna do innych rodzajów pacy murarskiej, ponieważ ma uchwyt i płaską metalową płytkę i jest przeznaczona do zbierania i rozprowadzania zaprawy na względnie gładkiej powierzchni. Wyróżniają się nacięcia w kielniach do płytek. Nacięcia wykonują dwie ważne rzeczy. Po pierwsze, ułatwiają nakładanie tylko określonej ilości zaprawy. Bez względu na to, ile zaprawy układasz na pacy, nacięcia nakładają ją na ładne, równe linie o identycznej grubości. Po drugie, kielnia tworzy przestrzenie między liniami zaprawy. Umożliwiają one ucieczkę powietrza, gdy płytka jest wciskana w zaprawę. Bez tych przestrzeni można uzyskać kieszenie powietrzne, które uniemożliwiają płaskie ułożenie płytki lub prawidłowe przyleganie.

– Kielnie do płytek kwadratowych.
Kielnie kwadratowe używane przez majstra, który wykonuje kafelkarstwo Gdańsk, mają kwadratowe lub prostokątne nacięcia, które tworzą rzędy zaprawy z płaskimi odstępami między nimi. Zazwyczaj dozują więcej zaprawy niż zacieraczki w kształcie litery V, a odstępy między rzędami pozostawiają więcej miejsca na zaprawę. Zasadniczo do większości płytek podłogowych i każdej płytki o powierzchni około dwóch cali kwadratowych stosuje się zacieraczki o kwadratowym wycięciu. Odmianą pacy kwadratowej jest paca typu U. Zapewnia to nieco mniejszą zaprawę niż wycięcie kwadratowe i może być stosowane wszędzie tam, gdzie ma to sens.
– Kielnie do płytek V.
Kielnie w kształcie litery V mają ciągły wzór zygzakowaty lub piłokształtny z punktami. Zazwyczaj majster, który wykonuje kafelkarstwo Gdańsk, stosuje je do małych płytek, takich jak mozaiki lub dowolne płytki o powierzchni poniżej 2 cali kwadratowych. Ponieważ zacieraczki w kształcie litery V dozują mniej zaprawy niż wgłębienia kwadratowe, są one również preferowane do wielu zastosowań na ścianach lub sufitach. Rozmiar wycięcia Kielnie kwadratowe często mają trzy cyfry wskazujące rozmiar i odstępy nacięć. Pierwsza liczba to szerokość każdego zęba; drugi to odstęp między zębami; trzeci to głębokość zębów. Kielnie typu V mają zwykle dwie liczby: po pierwsze, szerokość wycięć, a po drugie głębokość wycięć.

– Wybór rozmiaru wycięcia.
Wybierz rozmiar wycięcia na podstawie kafelka i lokalizacji instalacji. Twój dostawca płytek, który kafelkarstwo Gdańsk zna od podszewki, może zalecić odpowiedni rozmiar dla twojego projektu. Najlepszym sposobem potwierdzenia, że ​​masz prawidłowy rozmiar wycięcia, jest zainstalowanie kilku płytek, a następnie uniesienie ich i sprawdzenie, ile zaprawy styka się z płytką i leżącą pod nią powierzchnią – zwaną pokryciem. Płytki w suchych miejscach powinny mieć pokrycie w co najmniej 80 procentach. W mokrych miejscach płytki wymagają pokrycia w co najmniej 95 procentach. Oznacza to, że nie więcej niż 20 procent lub 5 procent odpowiednio płytki powinno być suche (bez zaprawy). Niezależnie od kwoty ubezpieczenia wszystkie rogi każdego kafelka muszą mieć zasięg.