Brykiet drzewny Gliwice kupisz w Grillpal

Spalają się cieplejsze i czystsze, są tańsze w zakupie i dużo łatwiejsze do przechowywania i obsługi – dlaczego więc tak niewielu ludzi z otwartym kominkiem i piecami opalanymi drewnem używa brykietów z odzysku do ogrzewania domu? Duże w Europie, ale wciąż w dużej mierze niesprawdzone przez wielu użytkowników ognia w Polsce – szczególnie na południu – ci, którzy je sprzedają, twierdzą, że po wypróbowaniu brykietów drzewnych nigdy nie wrócisz do wyciągania stosów kłód z napędu. Brykiet drzewny Gliwice dostarcza około 50% więcej ciepła na każdy wydany funt niż kłody. Brykiet drzewny Gliwice ma także silne walory środowiskowe, ponieważ wytwarzany jest z odpadów drzewnych produkowanych jako część mebli lub innych firm związanych z drewnem – lub w niektórych przypadkach zbieranych z pomostów pod Gliwicami.

Spalanie drewna jest ogólnie uważane za niskoemisyjną alternatywę dla paliw kopalnych, ponieważ drzewa pochłaniają węgiel podczas wzrostu. Chris Goodall, pisarz zajmujący się ochroną środowiska, dokonał sumy i ogrzewa swój dom za pomocą pelletu drzewnego – podobnego do brykietów drzewnych – wykonanego z drewna w Polsce. Elektrownia węglowa spala pelety wysyłane z Polski na podstawie tego, że oszczędności węgla wynoszą ponad 80% po uwzględnieniu cyklu życia drzew.

Producenci brykietów drzewnych biorą trociny i inne rozdrobnione drewno, przykładają nacisk 10 000 psi (funtów na cal kwadratowy) i wypuszczają brykiety pop. Są prawie całkowicie naturalne – cząsteczki ligniny w drewnie topią się pod ciśnieniem i wiążą zrębkę i pył. Są w różnych kształtach od wielu dostawców, a podczas wstępnych testów działają fantastycznie dobrze w palnikach. Jeden brykiet może trwać do czterech godzin, a duzi użytkownicy stwierdzą, że kupując brykiet drzewny Gliwice zaoszczędzą około 150 złotych rocznie w porównaniu do zakupu tradycyjnych kłód.