Ocieplenie pianką Gdynia, woj. pomorskie

Dążenie do większej efektywności energetycznej w budynkach doprowadziło do wzrostu zainteresowania i zapotrzebowania na izolację, ulepszenia urządzeń HVAC, bardziej szczelną konstrukcję, nowe materiały i zespoły. Wraz ze wzrostem kosztów budowy rośnie presja, aby w pełni wykorzystać wszystkie przestrzenie wnękowe, w tym strychy, tak że nie trzeba poświęcać cennej powierzchni podłogi w budynku. W tym celu niezapewnione podejście do budowy poddasza pozwala projektantom zlokalizować sprzęt na poddaszu, wiedząc, że jego wydajność nie ulegnie pogorszeniu. Ponadto możliwe są znaczne oszczędności energii i korzyści w zakresie trwałości budynków, a cele w zakresie efektywności energetycznej można łatwiej zrealizować usługi takie jak ocieplenie pianką Gdynia.

Dla niektórych projektantów wykonujących ocieplenie pianką Gdynia takie podejście konstrukcyjne i sposób, w jaki można w nim zastosować izolację z pianki natryskowej, jest nieznane. A przecież ocieplenie pianką Gdynia jest bardzo skuteczne, i co ważne – bardzo łatwe do wykonania. Poddasze niewentylowane różni się od konwencjonalnego poddasza wentylowanego tym, że nie ma bezpośredniego odpowietrzenia przestrzeni poddasza, która jest ogólnie uważana za znajdującą się pomiędzy krokwiami dachowymi / ramą a elementami ramowymi sufitu najwyższego piętra (podłoga poddasza). Nieużywane poddasze to przestrzeń pośrednio klimatyzowana, ponieważ przenikanie ciepła i wilgoci zachodzi przez sufit górnego piętra, szczególnie jeśli sufit nie jest szczelny. Zazwyczaj nie ma rejestrów zasilania lub powrotu z systemu HVAC specjalnie zlokalizowanego w niewentylowanej przestrzeni na poddaszu. Nieodkryta konstrukcja poddasza jest najbardziej powszechna w budownictwie mieszkaniowym i typie V zlokalizowanym w strefach ciepłego klimatu od 1 do 4, ale nadaje się do każdej strefy klimatycznej, także tej w Gdyni.

Jeśli system klimatyzacji przestrzeni znajduje się na poddaszu, na przykład w ciepłych miejscach, możliwe do uzyskania oszczędności energii są bardzo widoczne. Dziesięć procent lub więcej oszczędności energii HVAC, w porównaniu z wentylowaną konstrukcją poddasza, jest powszechnie akceptowanych przez społeczność budowlaną w podejściu do budowy wentylacji poddasza, jeśli hermetyczne urządzenia i kanały znajdują się na poddaszu. Gdy urządzenia HVAC i kanały na których wykonane było ocieplenie piankowe, zamieszkują poddasze, możliwe są znacznie większe oszczędności energii, ponieważ wyciek ten jest teraz ograniczony.