Długopisy i pióra Waterman – jak powstrzymać je od wysychania?

Jeśli lubisz długopisy i pióra Waterman lub często z nich korzystasz, zbudowanie dość długiej kolekcji nie zajmuje dużo czasu. A ponieważ prawdopodobnie nie piszesz więcej niż z kilkoma osobami naraz, musisz dowiedzieć się, jak uchronić resztę przed wyschnięciem między kolejnymi użytkami. W większości zależy to od jakości pióra Waterman. Im lepszy atrament i im mocniej jest szczelnie zamknięty w środku, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że samo leżenie go zniszczy. Istnieje jednak kilka sztuczek, które mogą pomóc w utrzymaniu pisaków z tuszem, aby działały po wyciągnięciu ich z szuflady. Głównym winowajcą jest odparowanie rozpuszczalnika atramentu, więc chcesz zrobić wszystko, aby powietrze nie dostało się do atramentu. Jest to mniejszy problem z grubym, oleistym tuszem w długopisach niż z atramentami na bazie wody w kulkach i długopisach żelowych i piórach Waterman. Długopisy należy przechowywać po bokach lub z opuszczoną końcówką. Przykład przechowywania długopisów Ideą piłki w długopisie lub piórze kulkowym jest działanie jako wieczna nasadka zatrzymująca wilgoć i utrzymująca powietrze z pojemnika z tuszem. Kula jest dociskana do otworu grawitacyjnie, więc jeśli przechowujesz pisaki z końcówką do góry, kulka toczy się, wystawiając atrament na powietrze i umożliwiając odparowanie rozpuszczalnika.

1. Zanurz końcówkę pióra Waterman w wosku. Kula do pisania jest czapką, musi nadal pasować na tyle luźno, aby mogła przetoczyć się po powierzchni i przenieść atrament. Może to pozostawić niewielki otwór umożliwiający ucieczkę wilgoci, szczególnie jeśli pióro leży na boku. Aby tego uniknąć, po prostu nałóż odrobinę wosku świecy lub gumy silikonowej na końcówkę pióra, jeśli nie będziesz go używać przez pewien czas. Oczywiście zawsze powinieneś zawsze mieć założone czapki, szczególnie w przypadku piór kulkowych i żelowych. Wstrzykiwacze przechowywać w szczelnych torbach lub pojemnikach.

2. Trzymaj długopis i pióra Waterman w torbie. Kolejną najlepszą opcją jest zamknięcie piór w czymś, aby powietrze nie mogło do nich dostać. Włóż długopisy do torby na zatrzask, połóż ją na płasko i ściśnij, aby wypchnąć jak najwięcej powietrza (lub użyj uszczelniacza próżniowego) i zamknij zamek. Możesz także wypróbować hermetyczne pojemniki do przechowywania żywności, a nawet hermetyczne tuby do cygar dla swoich ładniejszych piór Waterman.