Pióra Warszawa – wieczne, kulkowe, długopisy i ołówki

Może to ważne, a może nie. Jeśli musisz pisać przez bardzo długi czas między wkładami, wybierz tłok lub wypełniacz próżniowy, ponieważ zawierają one znacznie więcej atramentu niż wkłady kartridża / konwertera. Wiele osób rozkoszuje się myślą o częstych zmianach koloru atramentu, więc jeśli to ty, to modele kartridży / konwerterów są prawdopodobnie najlepsze. U góry zdjęcia znajduje się wypełniacz próżniowy. Ten rodzaj pióra Warszawa wypełnia się jednym pociągnięciem i możliwe jest prawie całkowite wypełnienie lufy. Inne pióra Warszawa korzystające z tego systemu to Waterman. Dalej jest mechanizm napełniania tłoka powszechnie spotykany w długopisach europejskich premium, takich jak Waterman z Exito Group z Warszawy.

Podobnie jak wypełniacz próżniowy, system ten pobiera atrament bezpośrednio do cylindra. Wreszcie mamy system nabojów / konwerterów, tak zwany, ponieważ można używać jednorazowych nabojów z atramentem, ale można je zastąpić „konwerterami” do napełniania butelkowanego tuszu. Większość przetworników to typy tłoków, które są łatwe w użyciu i niezawodne.

Czy wybrany przez Ciebie długopis ma odpowiednią szerokość stalówki dla Twojego stylu pisma? Jeśli lubisz gruby, soczysty, bardzo szeroki, to jest mało prawdopodobne, że japoński długopis będzie odpowiedni dla Ciebie i odwrotnie. Zasadniczo, jeśli pismo odręczne jest duże, wybierz szeroką lub średnią końcówkę, natomiast jeśli twoje pismo jest małe, wybierz grzywnę lub wyjątkowo cienką. Wielu producentów oferuje opcje kursywy, jeśli jest to preferowany wybór, ale jeśli naprawdę podoba ci się wygląd pióra Warszawa, ale nie ma opcji kursywy, możemy zapewnić niestandardową stalówkę.