Jakie zadanie mają siłowniki Parker?

Zadaniem siłownika Parker jest zapewnienie ciągu i pozycjonowania w maszynach wykorzystywanych do produkcji lub testowania. Jednym z typów jest elektromechaniczny siłownik, który przekształca moment obrotowy elektrycznego silnika obrotowego w liniowy ciąg mechaniczny.

Aby zwymiarować takie siłowniki Parker liniowe, należy obliczyć siłę ciągu wymaganą przez obciążenie. Bez tych informacji łatwo jest nie doceniać lub przeceniać wielkości jaką mają siłowniki Parker. Niedocenianie ciągu może spowodować, że siłownik w ogóle nie będzie działał. Przeszacowanie może prowadzić do nieprawidłowego wyboru silnika i napędu, niepotrzebnie zwiększając koszty systemu. Dodatkowym wymaganiem ciągu jaki mają siłowniki Parker jest dobranie wielkości do obciążenia, co wymaga dokładnej znajomości obciążeń momentowych, normalnych i bocznych. Wymaga to również gruntownej znajomości ograniczeń obciążeń w oparciu o sztywność wózka oraz rozmiar, liczbę i odstępy liniowych modułów łożyskowych.

Obciążenia chwilowe – siły obrotowe lub moment obrotowy określone przez kierunek (skok, odchylenie, przechylenie) i wielkość (funt-cal. Lub Nm) – są najbardziej oczywiste, gdy masa ładunku nie jest wyśrodkowana na suporcie, zwłaszcza na beztłoczywowych siłownikach i stołach do precyzyjnego pozycjonowania .