Upadłość konsumencka – czym charakteryzuje się ten proces prawny?

Upadłość konsumencka to proces prawny, który umożliwia osobom lub firmom publiczne oświadczenie, że nie są w stanie spłacić swoich długów. Pomaga ludziom uzyskać ulgę od długów i innych nierozstrzygniętych kwestii finansowych. W przypadku upadłości konsumenckiej ludzie na ogół likwidują swoje aktywa, aby spłacić długi określone w rozdziale 7 lub postępują zgodnie z planem spłaty w pewnym okresie w rozdziale 13. Podstawową korzyścią z tego jaką niesie upadłość konsumencka jest to, że daje on osobom, które mogą spłacić część ich długi bez prześladowania przez komorników. Gdy osoba fizyczna lub firma ogłasza upadłość, ogłaszane jest orzeczenie sądowe zabraniające komornikom długów samodzielnego ściągania długu na czas trwania procesu upadłości. Ludzie ogłaszają bankructwo tylko wtedy, gdy kryzys finansowy nasila się nieznośnie. Ludzie mogą wahać się przed złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości, ponieważ obawiają się wpływu, jaki będzie to miało na ich zdolność kredytową, jednak gdy porównamy kredyt osób, które złożyły wniosek o ogłoszenie upadłości, z osobami popadającymi w zwłokę, odkryjemy, że niewypłacalność zwykle wiąże się ze znacznie gorszymi wynikami niż bankructwo.

Co to jest upadłość konsumencka? Gdy dana osoba desperacko pozostaje w tyle w spłacie zadłużenia, jedną z opcji może być ogłoszenie upadłości, czyli legalne postępowanie przed federalnym sądem upadłościowym, które zwalnia dłużnika z części lub całości jego długów. Chociaż upadłość konsumencka może nie być najlepszą opcją dla wszystkich, w odpowiednich sytuacjach może zapewnić ludziom nowy początek.

Wybór bankructwa dla konsumentów:
Konsumenci, podobnie jak firmy, mają opcje, w odniesieniu do jakiego rodzaju bankructwa należy dążyć. Opcje te zostały określone w osobnych rozdziałach federalnego prawa upadłościowego – zwanego kodeksem upadłościowym – i są one powszechnie określane ich numerami rozdziałów.