Carport, wiaty drewniane i deski – poznaj ofertę tartaku

Czy życie w mieście tartacznym produkującym Carport jest szkodliwe dla mojego zdrowia? Mieszkam w mieście, w którym jest kilka tartaków oferujących wiaty czyli Carport. Martwię się emisjami, które są emitowane z ich zakładów produkcyjnych. Widzę parę i zastanawiam się, czy istnieje ryzyko związane z używanymi chemikaliami lub toksycznym pyłem.

Czy w obiektach występują zagrożenia, takie jak chemikalia i czy nasza społeczność powinna być zaniepokojona lub świadoma praktyk tartacznych?

Co dziwne, ja też mieszkam w mieście tartacznym i widzę strugarkę z mojej werandy. Chociaż nie mogę twierdzić, że mam dogłębną wiedzę na temat określonych chemikaliów i kontroli emisji w tartakach, wiem, że te obiekty są regulowane przez Departament Jakości Środowiska. Wykaz toksycznych uwolnień EPA dostarcza danych na temat toksycznych emisji obiektów.

Jak stwierdził nasz ekspert od suchych pieców, który badał emisje z suszenia drewna na Carport, czyli wiaty, suche piece są odpowiedzialne za większość emisji z tartaków i nie są one zgłaszane w TRI, ponieważ emisje z pieca nie są wystarczająco toksyczne.