Windy zewnętrzne, osobowe i dla niepełnosprawnych

Dodanie windy zewnętrznej do domu może zwiększyć wartość odsprzedaży nieruchomości dla właściwego nabywcy domu. Dokonanie tej istotnej i trwałej modyfikacji domu może być atrakcyjne dla kupujących, którzy chcą kupić dostępny dom. Z drugiej strony, niektórzy kupujący mogą być zniechęceni kosztem posiadania windy w domu, a to, co miało być ulepszeniem domu, może działać na niekorzyść, gdy nadejdzie czas na sprzedaż.

Jak długo trwa instalacja wind mieszkalnych? Zwykle windę mieszkalną można zamówić i zainstalować w ciągu 4-8 tygodni. Umieszczenie windy w Twoim domu wymaga więcej czasu na instalację i budowę niż dodanie pionowej windy platformowej, windy schodowej lub nachylonej windy platformowej. Jeśli potrzebujesz rozwiązania ułatwiającego dostęp, które można zainstalować dość szybko, winda może nie być gotowa na czas, aby spełnić Twoje potrzeby.

Jaki jest czas budowy obejmujący windy zewnętrzne? Instalacja windy mieszkalnej obejmuje bardzo inwazyjne prace budowlane, które mogą wymagać dodatkowego czasu i pieniędzy z powodu nieprzewidzianych problemów. Decyzja o dodaniu windy zewnętrznej do domu może oznaczać tygodnie hałasu budowlanego, kurzu i członków załogi w Twojej przestrzeni. Windy zewnętrzne przechodzące przez podłogę może zmieścić się w Twoim domu już w ciągu 2-4 tygodni, szyb windy wewnątrz domu w 4-8 tygodni, podczas gdy zewnętrzna winda, która w istocie jest dodatkiem do domu, może zająć 3-4 miesięcy do ukończenia.