Tenis mazowieckie w ofercie Sporteum z Warszawy

Regularne granie w tenis mazowieckie prowadzi do mocniejszych i zdrowszych kości. Efekt ten jest największy u tych, którzy grają w tenisa od najmłodszych lat, ale mogą również skorzystać ci, którzy zaczynają grać w tenisa w późniejszym wieku. W ponad dwóch tuzinach badań przeanalizowano stan kości u tenisistów na wszystkich różnych poziomach, z których większość wykazała, że ​​gęstość i siła kości zwiększają się w wyniku uczestnictwa w tenisie. Jest to najbardziej widoczne w kręgosłupie i biodrach oraz w dominującym ramieniu tenisisty z woj. mazowieckiego.

Pogorszenie stanu kości u kobiet jest głównym problemem medycznym, a stany takie jak osteoporoza powodują osłabiające złamania, w tym złamania stresowe u kobiet atletycznych; Pocieszające jest to, że większość graczy na trasie WTA zachowa zdrowe kości przez całe życie.

Wzorce ruchowe wymagane do gry w tenis mazowieckie, takie jak odpychanie, rzucanie się, skakanie, w połączeniu z charakterem start / stop gry, rozwijają siłę i wytrzymałość mięśni nóg i tułowia oraz odporność na zmęczenie. Wpływy te łącznie pomagają starszym pokoleniom grającym w tenis mazowieckie zachować mobilność i stabilność, a co za tym idzie – niezależność. Aby uzyskać więcej informacji na temat ochrony zdrowia kości, przeczytaj Temat Fizycznego mówienia „Stare kości u młodych kobiet”.