Szkoły Kitesurfingu i innych sportów morskich, wodnych

Ucząc się nowego sportu wodnego, musisz wziąć pod uwagę tak wiele rzeczy, że popełnianie kilku błędów tu i tam jest rzeczą naturalną. Poniżej znajduje się kilka typowych błędów, które popełniają początkujący windsurferzy. Staraj się ich unikać, a windsurfing znacznie się poprawi.

Patrzenie na sprzęt jaki oferują Szkoły Kitesurfingu – jedna z najważniejszych zasad windsurfingu mówi, że tam, gdzie patrzysz, dojdziesz, a jeśli patrzysz na swoje stopy lub wodę, istnieje duże prawdopodobieństwo, że reszta wkrótce podąży za tobą. Nie wystawiaj tyłka – nie tylko wyglądasz śmiesznie, ale badania przeprowadzone na Uniwersytecie Chichester prowadzące Szkoły Kitesurfingu wykazały, że naciągnięcie dolnej części pleców jest jednym z najczęstszych urazów podczas windsurfingu. Właściwa postawa nie tylko poprawi Twoje umiejętności w windsurfingu i sprawi, że będziesz dobrze wyglądać, ale także pomoże zapobiec kontuzjom, co oznacza, że będziesz mógł uprawiać windsurfing jeszcze lepiej.

Trochę za bardzo kochasz swój zestaw – przyciągnięcie zestawu (żagla) zbyt blisko ciała wpłynie na sposób, w jaki łapie on wiatr i spowoduje utratę równowagi, co ostatecznie zakończy się dużym pluskiem. Pamiętaj, aby zawsze trzymać przednie ramię wyciągnięte, aby utrzymać zestaw z dala od ciała. Nie utrzymywanie ciężaru ponad linią środkową – linia środkowa jest najbardziej stabilną częścią deski. Jeśli staniesz zbyt daleko do przodu lub do tyłu albo zbyt blisko szyn (krawędzi), przewrócisz deskę i znowu… pluśnięcie! Szkoły Kitesurfingu zapraszają!