Kurs kelner – potrzebny dla nowicjuszy!

Jednym z najważniejszych atrybutów bycia dobrym kelnerem jest wiedza, którą gwarantuje kurs kelner oraz co ważne, zrozumienie restauracji i jej operacji wewnątrz i na zewnątrz. Ulubiony kelner, który przeszedł kurs kelner nie tylko będzie miał dogłębną wiedzę na temat restauracji, ale również zahipnotyzuje gościa swoją dokładnością. W rezultacie kelner po kursie kelnerskim będzie mógł swobodnie wchodzić w interakcje z gościem i będzie mógł naprawdę zaangażować gościa w restauracji.


Kurs kelner uczy nie tylko obsługi, ale również omawia wiele różnych sytuacji z którymi może spotkać się kelner. Sprawdź przedmiot przed podaniem: kelnerzy, którzy mają zwyczaj sprawdzania jedzenia przed podaniem, ratują wszystkich przed niepożądanym dramatem, szczególnie gdy w grę wchodzą specjalne prośby. Skromny kelner zawsze przyjmuje gościa i informuje go, jeśli zamówienie zostało pomieszane i przeprasza za dodatkowe opóźnienie.

Spostrzegawczy i uważny: Po doręczeniu zamówienia dobry kelner zawsze sprawdza, z jakiej odległości korzysta osobisty stolik, z której korzysta. Idealnie musi być czujny w kwestii ustawiania gości w pozycji siedzącej, napełniania pustych kieliszków, sprzątania niespodziewanego rozlania na stole i przebywania przy stole, jeśli goście będą musieli złożyć więcej zamówień po ukończeniu kursu na kelnera.

Usługa szybkiej obsługi posiłków: Godny kelner zawsze pyta, czy gość skończył jeść, zanim zabierze naczynia ze stołu. Jeśli w naczyniu pozostało jeszcze trochę jedzenia, może uprzejmie zapytać, czy jedzenie było w porządku. Stół musi zostać niezwłocznie wyczyszczony, ale nie bez pytania gościa. Sprytny kelner zapyta, czy jest coś więcej, co może dla nich dostać, otwierając dla gości drogę do zamówienia deserów lub soków.