Suplementy na boreliozę – jakie wybrać?

Choroby takie jak borelioza (i jej następstwa, zwane przewlekłą boreliozą) mogą powodować poważne spustoszenie w organizmie i często powodują niedobory żywieniowe, wiec suplementy na boreliozę są neizbędne. Wiesz, że twoje ciało potrzebuje dużo witamin i minerałów, aby utrzymać normalne funkcjonowanie, ale z boreliozą z Lyme walczysz w jeszcze poważniejszej bitwie pod górę. Oprócz zwykłych podejrzanych, takich jak żelazo, cynk i potas, twoje ciało potrzebuje również wielu innych rzeczy, których dostarczą Ci suplementy na boreliozę.

Oto podsumowanie najważniejszych składników odżywczych, których prawdopodobnie brakuje podczas powrotu do zdrowia po boreliozie, z których wszystkie można uzyskać poprzez suplementy na boreliozę.

1. Witamina B12. Badania krwi mogą ustalić, czy poziom witaminy B12 jest niski, a możliwymi objawami są niski poziom energii i spowolnienie procesów umysłowych. Ryby, czerwone mięso i produkty mleczne są świetnymi źródłami witaminy B12.

2. Koenzym Q10 to świetny suplement na boreliozę. Komórki wykorzystują koenzym Q10 do wzrostu i utrzymania się, podobnie jak witamina. Badania dostarczyły szereg wyników, ale niektóre ustalenia wskazują, że suplementacja koenzymu Q10 może pomóc obniżyć ciśnienie krwi, pomóc w odzyskaniu operacji bypassu i innych operacji serca, pomóc w walce z chorobą Parkinsona na wczesnych etapach i zmniejszyć częstotliwość migrenowych bólów głowy.

3. Witamina D3 jest niezbędnym suplementem na boreliozę. Zazwyczaj organizm wytwarza witaminę D pod wpływem światła słonecznego. Niedobory witaminy D są jednak powszechne, a lekarze zalecają suplementy na boreliozę, gdy sytuacja tego wymaga. Utratę kości leczy się za pomocą witaminy D i suplementacji wapnia, a sama suplementacja witaminy D jest stosowana w leczeniu niektórych chorób tarczycy, chorób nerek i służy do utrzymywania wysokiego poziomu u niemowląt.