Nagrobki ekskluzywne ze Strzegomia

Nagrobki ekskluzywne są zwykle wykonane z kamienia naturalnego, takiego jak granit, służącego do oznaczenia miejsca grobu ukochanej osoby na cmentarzu. Granit jest bardzo trwałym materiałem na nagrobki ekskluzywne i jest dostępny w szerokiej gamie kolorów. Kamieniołomy z całego świata zdobywają granit do celów komercyjnych i upamiętniających. W wyniku setek kamieniołomów granitu, które powstały na całym świecie, tęcza granitowych kolorów trafiła na rynek.

Grupy kolorów granitu:
Kiedy granit został po raz pierwszy użyty w Polsce do ekskluzywnych nagrobków, najpopularniejszym kolorem był szary granit. Podczas gdy szary jest nadal najbardziej popularny, obecnie dostępnych jest wiele innych kolorów. Te granitowe kolory wymienione w tym artykule stanowią tylko niewielką część wszystkich dostępnych kolorów wykorzystywanych na nagrobki ekskluzywne. Istnieje kilka popularnych grup kolorów granitu, które są używane w nagrobkach ekskluzywnych. Szarości – zdecydowanie najbardziej popularna grupa, szary granit można zobaczyć na prawie każdym cmentarzu w całym kraju. Granit Georgia Grey jest bardzo ekonomiczny, ponieważ pochodzi z Elberton, GA, granitowej stolicy świata. Inne kolory szarego granitu w tej grupie to: Barre Grey, Sierra White, St. Cloud Grey, Moonlight Grey i Coral Grey. Te dwa ostatnie są używane głównie jako granitowe podstawy do pomników z brązu. Browns – bardzo ciepły i kojący granitowy kolor, brązy w tej grupie, po wypolerowaniu, dają bardzo ciepły efekt serca. Niektóre z tych granitowych kolorów są znane pod więcej niż jedną nazwą. Są to: Dakota Mahogany / Carnelian, Colonial Rose / Lac Du Bonnet i Rainbow.

Róże – Granitowe kolory w tej grupie są znane z wdzięku różowych odcieni i delikatnego wyglądu, chociaż są tak trwałe, jak każdy inny kolor. Niektóre z bardziej popularnych kolorów różowego granitu to: Salisbury Pink, Morning Rose i Starlight Pink.

Czerwone – Czerwone granity przyciągają wzrok, ponieważ mają mistyczny wygląd. Popularne kolory w tej grupie to: India Red, Mountain Red, Wassau Red i Sunset Red. Czernie – najciemniejszy z grona, czarny granit, daje najwyższe odbicie po wypolerowaniu na wysoki połysk. Kontrast pomiędzy ciemną polerowaną powierzchnią a rzeźbionymi obszarami stanowi doskonałe podłoże do piaskowania. Kolory na nagrobki ekskluzywne w tej grupie to: India Black / Absolute Black, Academy Black, Black Galaxy.